Кадър и видео: Диема Спорт, Vbox7.comЧерно море води на ЦСКА с

...

На полувремето: Черно море - ЦСКА 1:0. Чудесно попадение на Курьор

Кадър и видео: Диема Спорт, Vbox7.com

Черно море води на ЦСКА с 1:0 след първото полувреме на двубоя от 5-ия кръг на efbet Лига на стадион " Тича ". В 35-ата минута  Матиас Курьор  откри с красиво попадение, написа gong.bg.

Срещата започва с опит за напън на домакините, които обаче не съумяха да стигнат до удар или нещо по-опасно пред вратата на Густаво Бусато.

Първият удар към една от двете порти пристигна в 11-ата минута, когато Пламен Гълъбов засече с глава центриране на Стефано Белтраме от корнер, само че прати топката над вратата на Георги Георгиев.

Пет минути по-късно гостите получиха право да изпълнят директен свободен удар пред наказателното поле на „ моряците ". Зад топката застана Стефано Белтраме, който стреля мощно, само че в стената. След това Георгиев улови, въпреки и да не бе безапелационен в първия миг.

В 23-ата минута пристигна и най-интересната и спорна ситуация досега. Георги Йомов центрира от десния фланг в наказателното поле, където Белтраме стреля чудесно с глава към долния ляв ъгъл на вратата, само че Георгиев избави. Али Соу опита да играе с топката, с цел да направи добавка, само че кълбото му се отби леко от ръката и попадна във вратата. Реферът Станислав Тодоров даде знак, че нападателят е играл с ръка и незабавно анулира попадението. На повторенията се видя, че откакто топката закача ръката на Соу, влиза във вратата след рикошет в тялото на Георги Янчев.

С първия си прецизен домакините обаче съумяха да открият резултата. Васил Панайотов центрира в наказателното поле, където Матиас Курьор скочи дружно с доста по-високия от него Юрген Матей, само че съумя да нанесе удар с глава с тил към вратата, който влетя в горния ляв ъгъл на Бусато - 1:0.

В последната минута от първата част ЦСКА организира добра офанзива през центъра, която приключи с отдалечен изстрел на Белтраме, който обаче излезе в навън.

1:0  Матиас Курьор, 35

Състави:

ЧЕРНО МОРЕ:  22. Георги Георгиев – 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к), 8. Емил Янчев, 71. Васил Панайотов, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 10. Илиан Илиев-младши, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса

Старши треньор:  Илиан Илиев

ЦСКА (4-2-3-1):  13. Густаво Бусато - 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов (к), 3. Жеферсон, 28. Пламен Гълъбов, - 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга - 7. Енрике Рафаел, 10. Стефано Белтраме, 30. Георги Йомов - 22. Али Соу

Старши треньор:  Стамен Белчев

Главен арбитър:  Станислав Тодоров

Стадион:  „ Тича “

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.